FeelMystery wygrywa ligę otwartą

Zapowiedź rozgrywek Ligi Otwartej
12 maja 2017

FeelMystery wygrywa Ligę Otwartą

Po zaciętych kwalifikacjach, najlepsze zespoły stawiły się na finałach offline. Dla jednych był to debiut na Polbit Esport League, a dla innych kolejna szansa na pokazanie swoich umiejętności.

 

Ćwierćfinały rozpoczęły się od interesującej potyczki pomiędzy Proud People, a InKuSp. Zwycięzcy kwalifikacji w grupie B byli faworytami tego spotkania. Doświadczona ekipa nie potrafiła jednak znaleźć sposobu na dynamiczną i spontaniczną grę debiutantów Polbit Esport League. Po wyrównanym starciu InKuSp pokonało utalentowanych rywali i zapewniło sobie miejsce w półfinale.

Drugim ćwierćfinałem był mecz między Przepychaczami, a 22. Bulwary. Jedna z najlepszych drużyn miała możliwość sprawdzenia się w boju z zespołem, który przebrnął przez kwalifikacje bez ani jednej wygranej. Różnicę w umiejętnościach dało się odczuć również na mapie, co zaowocowało dużą i szybką wygraną zespołu Przepychacze.

W następnej parze FeelMystery podjęło NextLevel!. Weterani rozgrywek wygrali po interesującym spotkaniu. Pomimo przegranej, gracze NextLevel! nie tracili dobrego humoru i z pokorą przyjęli wynik spotkania. Udało im się ugrać aż 10 rund, co odbierali jako udany debiut i cenną lekcję przed kolejnymi turniejami.

W ostatnim spotkaniu Szpula Team przegrała z OnlyGentlemen. „Dżentelmeni” zaskakiwali pewną grą i pokazali, że dobra forma z kwalifikacji nie była przypadkiem. Na szczególną uwagę zasługuje gra Dawida „Wyjebambo” Korobilisa, który potwierdził, że jest jednym z najlepszych zawodników całego zespołu.

 

W przerwach pomiędzy pojedynkami gracze nie tylko mogli wymienić opinie na temat interesujących taktyk, ale również mogli napić się zimnego Red Bulla. Pozytywna atmosfera cały czas zarażała kolejnych zawodników, którzy z zaciekawieniem obserwowali rozgrywki pozostałych formacji.

Półfinały przeszły jak burza. OnlyGentlemen nie dało rady FeelMystery, a InKuSp poległo w starciu z Przepychaczami. Choć nikt nie miał wątpliwości, że w finale zmierzą się dwie najlepsze ekipy całego turnieju to solidna gra debiutantów została nagrodzona gromkimi brawami. Poza aplauzem zespoły mogły liczyć na 200 zł nagrody pocieszenia.

W finale byliśmy świadkami prawdziwego starcia tytanów. Każda z trzech map pojedynku BO3 była rzeczywistym odzwierciedleniem wysokich umiejętności obu zespołów. Pojedynki były wyrównane, a drużyny walczyły do ostatniej kropli krwi. Po pierwszej dogrywce nikt nie miał złudzeń, że będzie to piękny mecz CS:GO. Po trzech mapach świetnego widowiska lepsza okazała się drużyna FeelMystery, która poza miejscem w Ekstralidze, zgarnęła 1500 zł. Przepychacze za drugie miejsce w rywalizacji wzbogacili się o 500 zł. W wielkim finale należy przede wszystkim przybliżyć grę Mateusza „maaat” Kielara, który stanowił o głównej sile uderzeniowej swojej formacji.

 
Wyniki:
Proud People0 - 1InKuSp
Przepychacze1 - 022 Bulwary
Feel Mystery1 - 0NextLevel!
Szpula Team0 - 1Only Gentlemen
 
InKuSp0 - 1Przepychacze
Feel Mystery1 - 0Only Gentlemen
FeelMystery2 - 1Przepychacze

Komentarze są wyłączone.